این پیام را مخفی کن

سوالات متداول در خصوص کره


کره جنوبی

1- جاذبه های توریستی کره را نام ببرید؟

مقبره خانوادگی سلسله جوسئون،جزیره جیجو،کلیسای یودو فول گاسپل،قصر غربی کوم بوک گانگ،دهکده تاریخی ،منطقه خرید و فروشگاهی مایونگ دانگ،برج سئول،مرکز خرید بزرگ دانگ دائه مون،دهکده باک جونگ هانگ،این سادونگ

2- شهرهای توریستی کره جنوبی را نام ببرید؟

کره جنوبی دارای شهر های عمده سئول و پوسان، دائگو، اینچئون، گوانگجو،دائجون، چجو و اولسان می با شد.

3-آب و هوای کره جنوبی چگونه است و چه زمانی برای سفر مناسب می باشد؟

زمستان در کشور کره از ماه دسامبر شروع میشود و تا اواسط مارس ادامه دارد.دمای هوا به خصوص درمناطق جنوبی مانند شهر سئول به شدت کاهش میابد و گاهی تا ۱۰- درجه سلسیوس میرسد.زمستانهای کره بسیار پربرف هستند. بهار از اواخرماه مارس شروع شده و تا می ادامه دارد گرمای هوا مطبوع است و با باران فصلی همراه است.گلها و شکوفه های گیلاس کوهستانها و مزارع را میپوشانند. فصل تابستان در کره بسیار گرم و مرطوب است و از ماه ژوئن شروع میشود و تا اوایل سپتامبر ادامه دارد. پاییز که از سپتامبر تا نوامبر طول میکشد از هوای معتدلی برخوردار است و بهترین فصل برای سفر به کشور کره است.

4-ویزای کره به چه صورت می باشد؟

ویزا توریستی کره جنوبی ۱ ماه اعتبار دارد و در این مدت ۳۰ روز می توانید در کشور کره جنوبی اقامت کنید.ویزا فقط به صورت عادی اخذ می شود، که اخذ ویزا عادی کره جنوبی ۲۰ روز کاری زمان لازم دارد.

5-در مورد حکومت و واحد پول کره جنوبی توضیح دهید؟

نظام سیاسی کره جنوبی از نوع دموکراتیک به حساب می‌آید و در تقسیم‌بندیهای دو گانه ریاستی و پارلمانی، جزء گروه سیستمهای ریاستی طبقه بندی می‌شود.واحد پول کره وون میباشد.

6-ویزای کره چه مدت اعتبار دارد؟

1 ماه اعتبار دارد.

7-کره جنوبی نیاز به ضمانت برگشت دارد؟

بله ،ضمانت 40.000.000 تومان نیاز دارد.

8- برای ویزای کره نیاز به مصاحبه و انگشت نگاری هست؟

خیر

 

 

 

9-مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کره را نام ببرید؟

اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار،2 قطعه عکس 3*4 رنگی زمینه سفید، گواهی اشتغال به کار یا جواز کار ترجمه شده به انگلیسی، کپی کارت ملی و شناسنامه ترجمه شده، فرم تمکن مالی و گردش 3 ماه آخر حساب +مانده حساب به انگلیسی، چک ضمانت 40 میلیون تومان

10-اختلاف ساعت کره جنوبی با ایران چقدر است؟

کره جنوبی 5:30 از ایران جلوتر می باشد.

11- هزینه ها در کره جنوبی به چه صورت است؟

سیستم حمل و نقل سئول یکی از بهترین و کارآمدترین سیستم‌های حمل و نقل عمومی جهان است. سهولت در استفاده، نظافت، سرعت و خدمات مناسب از عواملی است که سيستم حمل و نقل این شهر را از شهرهای دیگر جهان متمایز می‌کند. متروی این شهر از ساعت 5.30 تا نیمه شب کار می‌کند و در همه خطوط و ایستگاه‌های آن به سه زبان کره‌ای، انگلیسی و چینی نوشته شده است. می‌توانید بلیت مترو را از دستگاه‌های خودکار خریداری کنید و با مشخص کردن مسیرتان به تمام شهر سرک بکشید. تاکسی در سئول به نسبت بسیاری از شهرهای بزرگ جهان ارزان است. تاکسی‌های معمولی به رنگ نارنجی هستند و در تمامی خیابان‌های شهر به راحتی در دسترس‌اند. سیستم اتوبوسراني سئول هم در نوع خود جالب است. مي‌توان با توجه به رنگ اتوبوس محدوده آن را تشخیص داد؛ اتوبوس آبی برای ارتباط مناطق بیرونی شهر به مناطق درونی، اتوبوس سبز برای اتصال ایستگاه‌های مترو به مناطق مسکونی و مجاور، اتوبوس‌های زرد در یک مسیر گردشی حرکت می‌کنند

12- برای ارتباط برقرار کردن با مردم کره جنوبی به جه زبانی صحبت کنیم؟

بهتر است که یک برنامه مترجمی زبان بر روی گوشی خود نصب کنیم تا تمام مشکل زبانمان حل شود .در غیر این صورت میتوانیم به زبان انگلیسی با جوانان صحبت کنیم چون  در تمام مدارس کره زبان انگلیسی تدریس میشود.

13- برای خرید در کره جنوبی به کجا ها سر بزنیم؟

بازار میونگ دانگ سئول( خرید لباس ارزان ،کیف و کفش.....)، بازار دونگ دائه مون(خرید پوشاک به صورت خرده و عمده)، مرکز خرید دی کوب سیتی مال(برندها و مارک ها)، مرکز خرید لوته دپارتمنت استور(خرید پوشاک)، منطقۀ خرید ایتائه وون سئول(برند ها ،کیف و کفش چرم،سوغاتی...)

14-غذاهای محلی کره را نام ببرید؟

بیبیمباپ ،بولگوگی(گوشت مزه دار گاو)، جاپچائه (نودل سرخ شده)، (پلوی مخلوط) کیمچی ، (ترشی سبزیجات)‎‏

هوئه دوک(پنکیک شیرین) ،دوکبوکی(کیک برنجی تند)،سئولئونگ تانگ(سوپ استخوان گاو).......