این پیام را مخفی کن

پاسخ به سوالاتی که ممکن است درباره کانادا داشته باشید ..


کانادا:

1- تورهای کانادا اصولا چند روزه است؟

یک سفر تفریحی کامل کانادا شامل: شرق و غرب کانادا بوده و اصولابین 13 تا 17 روزه است.

2- شهرهای توریستی و دیدنی کانادا را بگویید؟

مونترال،تورنتو،کبک،ونکور،رشته کوه های راکی

3-رشته کوه های راکی چگونه است و در آنجا خدمات به چه صورت می باشد؟

این رشته کوهها قسمت جنوبی آن در آمریکای شمالی و قسمت شمالی آن در کانادا (در ایالتهای مونتانا،بریتیش کلمبیا، آلبرتا ، آیداهو)است.این رشته کوه بسیار زیبا و توریستی ترین رشته کوه دنیا میباشد و از دیدگاه پوشش گیاهی،جانوری مورد توجه است.این برنامه برای اولین بار در ایران توسط امیدان پرواز اجرا میگردد و خدمات به صورت فول برد(صبحانه،ناهار،شام) به همراه راهنمای تمام وقت میباشد.

4-دریاچه لوئیس چگونه است؟

این دریاچه که در سیصد کیلومتری رشته کوههای راکی است در سال 1804 توسط لوئیس آمریکایی کشف شد.بسیار خوش آب و هوا و چشم نواز بوده و تور یک گشت نیم روز در آنجا دارد.

5-در مورد حکومت و واحد پول کانادا توضیح دهید؟

حکومت کانادا دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است که در حال حاضر ملکه الیزابت دوم رئیس کشور است.ملکه الیزابت دوم ملکه بریتانیا وملکه کانادا نیز میباشد و قانون به امضا و به نام او رسمیت ضمانت اجرایی پیدا میکند.پایتخت سیاسی کانادا اوتاوا میباشد،محلی که مجلس فدرال کشور و خانه فرماندار کلی در آنجا قرار دارد.وی به صورت تشریفاتی رئیس مملکت است و نماینده ملکه الیزابت دوم در کانادا است.واحد پول کانادا،دلار کانادا میباشد.

6-جاذبه های توریستی کانادا را بگویید؟

آبشار نیاگارا،غذاهای محلی کبک،غواضی،جنگل درخت های خمیده خلیج فاندی،برج های ونکور،کارنیوال زمستانه کبک،رشته کوه های راکی،مراکز خرید،پارک المپیک،خانه نخست وزیر

7-آب و هوای کانادا چگونه است و برای سفر چه زمانی توصیه میگردد؟

کانادا ذاتا سرزمین سردی است و مدت فصل زمستان در این کشور طولانی تر میباشد.فصل پائیز حدود 10-15 روز میباشد.شهرهای تورنتو ،اوتاوا،مونترال ،کبک،ونکورواستان بریتیش کلمبیا آب و هوای گرم تر و مطبوع تری دارندو از اواسط اردیبهشت تا پایان مهر ماه مناسب برای سفر توریستی میباشد.

8-ویزای مولتی 5 ساله چگونه است؟

دولت کانادا بر اساس اعتبار پاسپورت ایرانی تا 5 سال ویزا صادر میکند و مسافر تا پایان اعتبار ویزا مجاز به رفت و آمد به کانادا است و تا 6 ماه میتواند اقامت داشته باشد. اگر سوپر ویزا داشته باشد امکان حضور تا 2 سال را دارد.

 

 

9-روش های اخذ ویزا را بفرمایید؟

DRAFT  

 

VAC

 حالت اول:( درخواست آنلاین) مسافر مدارکی را که باید به سفارت تحویل دهد ترجمه کرده و با مهر رسمی دادگستری، اصل مدارک را به ما تحویل میدهد. در ابتدا ما در سایت سفارت یک حساب کاربری ایجاد میکنیم و پس از انجام مراحل ارزشیابی آنلاین و دریافت کد کاربری میتوانیم ثبت نام آنلاین انجام دهیم. ویزای سفارت از طریق کارت اعتباری انجام میگیرد و پس از اتمام ثبت، یک رسید دریافت می کنیم که این رسید دارای شماره پرونده و انگشت نگاری میباشد و متقاضی تا یک ماه فرصت دارد جهت انگشت نگاری، کنسولگری یا دفاتر          مراجعه نماید و در صورت عدم مراجعه مسافر هیچ پولی عودت داده نمیشود. در این  روش مسافر های گروهی از طریق ایمیل به سفارت اعلام و معرفی می گردند. سفارت پس از بررسی شرکت معرف( شرکت پشتیبان ما در کانادا) یک کد کاربری ارائه می دهد و مراحل ثبت نام به صورت مذکور ادامه میابد.

TRACKING ID

 حالت دوم:( در خواست کاغذی ویزا          ) مسافر مدارکی را که باید به سفارت تحویل دهد ترجمه و مهر رسمی دادگستری به یکی از کنسول گری های سفارت کانادا در استانبول یا انکارا مراجعه کرده و مدارک را تحویل سفارت میدهد و در همانجا انگشت نگاری را انجام داده و یک کد پیگیری دریافت میکند(            TRACKING ID         ) وهمزمان واریزی خود را نیز انجام میدهدو از طریق کد میتواند روند کار خود را پیگیری کند.

10-سفارت کانادا مصاحبه حضوری دارد؟

 خیر تصمیم قبولی یا رد شدن ویزا بر مبنای مدارک ارائه شده می باشد لذا اهمیت ارسال مدارک صحیح و پرونده کامل بسیار بالاست

11-مدارک مورد نیاز ویزای توریستی چیست؟

اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار+کلیه پاسپورت های قبلی-1قطعه عکس4.5*3.5 رنگی زمینه سفید-ترجمه رسمی شناسنامه و سند ازدواج+مهر دادگستری-تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر نفر-مدارک مالی شامل:نامه تمکن به زبان انگلیسی و ممهور به مهرامور بین الملل بانک،گردش شش ماه حساب که نشان دهنده میزان درآمد ماهیانه وی باشدو گواهی سپرده بلند مدت در صورت وجود.(مدارک دیگری هم چون گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار ،سند اتومبیل و اجاره نیز میتواند تمکن مالی شما را نشان دهد)-ترجمه اسناد ملکی-مدارک شغلی شامل گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی(با ذکر تاریخ شروع به کار،عنوان شغلی و درآمد سالیانه،نام مدیر یا سوپروایزر و مدت زمان موافقت شده با مرخصی)،ترجمه دو فیش حقوقی آخروحکم کارگزینی برای کارمندان،ترجمه روزنامه رسمی"آگهی تاسیس" شرکت و آگهی تغییرات و تصمیمات و لیست حقوق و بیمه کارکنان و برگه های مالیاتی و گردش شش ماهه حساب شرکت برای کارفرمایان،کارت بازرگانی برای تجار،پروانه دائم طبابت و پروانه مطب و دانشنامه برای پزشکان،پروانه نظام مهندسی و یا جواز ساخت برای مهندسین،پروانه بهره وری برای کارخانه داران،جواز کسب برای کاسبان،ترجمه حکم بازنشستگی و فیش مستمری بگیری برای بازنشستگان.

12-آیا نیاز به مدارک شناسایی هم میباشد؟

 بله پاسپورت جدید با حداقل یکسال اعتبار پاسپورت های قدیمی 10 تا 15 سال قبل  اسناد ملکی منگوله دار و غیر منگوله دار

اجاره نامه در صورتی که تاریخ آن تمدید و اعتبار داشته باشد

13-در صورت کسری مدارک، تحویل مجدد مدارک به سفارت امکان پذیر میباشد ؟

 خیر به هیچ عنوان

14-آیا مدارک عودت داده میشود ؟

 خیر

 

15-در صورتی که مسافر یک بار از سفارت کانادا ریجکت شده باشد وضعیت چگونه است؟

 توصیه ما اقدام مجدد  پس از 7 ماه میباشد و تقویت اسناد و از بین بردن ضعف مدارک قبلی و خصوصا استفاده از تورهای گروهی می باشد.

16- بیشترین دلیل کلی رد درخواست ویزای کانادا چیست؟

در مرحله اول سن افراد بین 18تا 40 سال

مرحه دوم عدم توانایی در اثبات وابستگی به ایران

مرحه سوم عدم اثبات قدرت مالی برای هزینه ای سفر

مرحله چهارم  عدم توانایی اثبات هدف توریستی به کانادا

18-آیا کلیه افراد حتی فرزندان نیز نیاز به تکمیل فرم ویزا و مشخصات فردی را دارند ؟

 بله

19-کانادا نیاز به ضمانت برگشت دارد؟

خیر