این پیام را مخفی کن

همه چیز در باره ی کانادا


کانادا

شمالی ترین منطقه قاره آمریکا و دومین کشور پهناور جهان با 10 استان و 3 قلمرو کانادا نام دارد.

برای درک بهتر بزرگی مساحت کانادا کافیست بدانید مساحت این کشور 3برابر مساحت کشورمان ایران ست.

 گرچه کانادا از لحاظ فیزیکی بزرگ است، فقط حدود 33 میلیون نفر جمعیت دارد.)چیزی در حدود 4 میلیون کمتر از جمعیت ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده امریکا(

حکومت کانادا یک دموکراسی پارلمانی فدرال و یک پادشاهی مشروطه است که در آن ملکه عموما یک مقام تشریفاتی و نخست وزیر بالاترین مقام رسمی کشور است.

 

 

مناطق و شهرها

ونکوور

 پر جمعیت ترین شهر استان بریتیش کلمبیا شهری که به انتخاب سازمان ملل متحد زیباترین شهر جهان است یک شهر ساحلی و از بندرگاه های مهم کانادا محسوب می شود.

این سومین کلانشهر کانادا از لحاظ کیفیت و قابلیت زندگی در رتبه پنجم بهترین شهر های جهان قرار دارد.

ونکوور در شاخه های هنری هم حرف هایی برای گفتن دارد!

این شهر با وجود استودیوهای متعدد و حرفه ای  فیلم سازی از مهم ترین مراکز تولید فیلم و سریال در آمریکای شمالی ست و لقب هالیوود شمال را کسب کرده است.

جنگلداری و صنعت توریسم از مهمترین فعالیت های اقتصادی پول آور ونکوور هستند.پس میشود نتیجه گرفت که این شهر باید برای علاقه مندان به محیط زیست و طبیعت شگفت انگیز باشد.

شاید ساحلی بودن و جنگلی بودن ونکوور، این تصور را برای عده ای ایجاد کند که درآن با آب و هوایی شرجی و آسمانی گرفته مواجهند. از قضا واقعیت چیز دیگری ست. به خاطر خنکای هوا، از رطوبت آزاردهنده و آب و هوای شرجی در ونکوور خبری نیست.  ونکوور، خنک ترین تابستان ها و معتدل ترین زمستان ها را با خود دارد و البته یکی از آبخیزترین شهرهای کانادا به حساب می آید.

 

                                اتاوا

 

به شهر جوان و سرزنده کانادا خوش آمدید!

اتاوا شهری پویا با میراث غنی کانادا چهارمین شهر پرجمعیت و پایتخت این کشور می باشد.

این شهر در کنار رودی به همین نام قرار دارد که هم در تابستان و هم در زمستان محل تفریحات مردم شهر است.

اتاوا اب و هوای نیمه قاره ای با تابستان های گرم و شرجی و زمستان های سرد دارد .

با قدم زدن در خیابان های اتاوا با معماری و هنرهای بومی کانادایی بیشتر آشنا خواهید شد. معماری و موزه های دوره ویکتوریای بزرگ مانند گالری ملی کانادا و کانال ریدو (اثر ثبت شده در سایت میراث جهانی یونسکو) از جمله سایت های جذاب و دیدنی این شهر می باشند.

مردم اتاوا به دو زبان انگلیسی و فرانسه مکالمه میکنند و برای زندگی در این شهر دانستن هردو این زبان ها الزامی به نظر می رسد!

 

 

تورنتو

 

GTA مخفف great Toronto area

تورنتوی بزرگ مرکز استان انتاریو بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر کاناداست.

کسر زیادی از مردم این شهر را مهاجرانی از 100 کشور تشکی میدهند و به همین جهت تورنتو شهری چند فرهنگی با زبان های مختلف است.تا جایی که به آن لقب پایتخت ملیت های مختلف گفته میشود.

تورنتو از نظر اقتصادی و موقعیت شغلی هم جایگاه خوبی در میان شهر های کانادا دارد.یک ششم موقعیت های شغلی کل کانادا در تورنتو قرار دارد و لقب ماشین اقتصادی کانادا را کسب کرده است. به‌خاطر فراوانی دفاتر کار در رشته‌های مختلف، رقم بالای کارگران و مؤسسات فرهنگی، و گوناگونی انجمن‌های هنری در تورنتو، این شهر دارای یکی از متنوع‌ترین اقتصادهای موجود در امریکای شمالی است.

تورنتو دارای بیش از 8 هزار رستوران است. این تعداد زیاد رستوران بیانگر میزان اهمیتی است که مردم این شهر به وعده های غذایی خود می دهند. اگر بخواهیم غذاهای نمونه از سراسر جهان را گردآوری کنیم، تورنتو در صدر لیست مقاصد مطلوب گردشگری از نظر تنوع غذایی قرار خواهد گرفت.

 به اهالی تورنتو Torontonian گفته می شود.

 

 

وضعیت کار در کانادا

 

ارایه دادن اصل مدارک تحصیلی و سوابق کاری از مهمترین عوامل کسب شانس برای یافتن کار در کاناداست.

مشاغل مورد نیاز کانادا از مشاغل کارگری فنی مانند کارگران عمومی گرفته تا مشاغل با فناوری بالا مانند مهندسین نرم افزار، بخش ها و صنایع متنوعی را پوشش می دهند.

در زمینه بازار کار، کانادا تا سال 2021، بیش از یک میلیون شغل جدید ایجاد خواهد کرد که فارغ التحصیلان این کشور نمی توانند همه آنها را پوشش دهند و بنابراین نیاز بازار کار به نیروهای ماهر کاری خارجی و مهاجرین کاری بیش از پیش خواهد بود.

کسب مهارت های مورد نیاز و تسلط کامل به دو زبان انگلیسی و فرانسه امتیازهای اصلی تصاحب مشاغل در کانادا می باشند.

 

تحصیل در کانادا

 

کانادا از کشورهای محبوب دانشجویان بین المللی می باشد.

ر سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۷۰ هزار دانشجوی بین‌المللی در کانادا مشغول تحصیل بوده‌اند که بیش‌ترین رشد نسبت به سال پیش از آن (۱۹%) را در بین ۱۰ مقصد نخست دانشجویان بین‌المللی نشان می‌دهد. مونترال، ونکوور، تورنتو، اتاوا و کبک نیز جزو بهترین شهرهای دانشجویی جهان هستند و بیشترین دانشجویان بین‌المللی مقیم کانادا را میزبانی می‌کنند.

وجود دانشگاه ها و کالج های معتبر

امکان انجام کار دانشجویی

بالا بودن امنیت و کیفیت زندگی

مهاجرپذیری

تنوع فرهنگی زیادو مردم پذیرا

از مهمترین مزایای تحصیل در کانادا هستند.

شهریه دانشگاه‌های کانادا عموماً پایین‌تر از دیگر کشورهای مطرح انگلیسی‌زبان (آمریکا، انگلیس و استرالیا) است؛ شهریه دانشگاه‌های کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد: دانشگاه محل تحصیل، رشته و مقطع تحصیلی و بومی یا بین‌المللی بودن دانشجو. شهریه دانشگاه‌ها در کانادا برای دانشجویان کانادایی بسیار کمتر از دانشجویان بین‌المللی است.